YDS Spesifik notlar

yds-ders-notlari
  • SORU KÖKÜ İLE SEÇENEK ARASINDA PARALELLİK BENZERLİK,EŞ ANLAMLI AYNI ANLAMLI KELİMELER VARSA JUST AS
  • SORU KÖKÜNDE HAVE/HAS V3 VARSA SEÇENEKTE SİNCE V2 YE GİT
  • SO,SUCH İLE BAŞLAYAN CÜMLELERDE SEÇENEKLERDE THAT A ÖNCELİK VER SO ..THAT /SUCH … THAT YAPISI OLUŞUR OKADAR Kİ ANLAMINDADIR THAT TEN SONRA CÜMLE ALMASINA DİKKAT ET.
  • ZITLIK BAĞLAÇLARIYLA BAŞLAYAN(ALTOUGH,TOUGH….) YAPILAR VARSA SEÇENEKTE İN FACT-ACTUALY-INDEED/STİLL/NEVERTHELESS-NONETHELESS/NECESSARİLY (ASLINDA,HALA,YİNEDE)YAPILARINA ÖNCELİK VER.TERSİDE DOĞRUDUR ACTUALLY VAR MESELA SEÇENEKTE ALTOUGH A GİT.
  • SORU KÖKÜNDE ‘ONLY’ VARSA SEÇENEKTE WHEN/İF/AFTER/BECAUSE İLE BAŞLAYAN DİZİMLERE YÖNELİP ZAMAN VE ANLAM KONTROLUNE GİDİLİR.
  • BY THE TİME OLAN CÜMLEDE GEREKLİ ZAMAN UYUMU YAPIP ELEME YAPILDIKTAN SONRA ALREADY İÇEREN CÜMLE ÖNE ALINMALIDIR.
  • AFTER YAPISI %100 ZAMAN UYUMU İSTEMEYEBİLİR BAZEN PAST LA BAŞLAYP PRESENTLA DEVAM EDEBİLİR.
  • SİMİLAR/DİFFER/A LİKE (BENZER,FARKLI,SIRADIŞI )GİBİ YAPILARDAN SONRA IN THAT(BAKIMINDAN) A ÖNCELİK VER.
  • SORU KÖKÜNDE BOŞLUKTAN SONRA YARDFİİL+ÖZNE GELİRSE OYAPI DEVRİKTİR SEÇENEKTE DEVRİK YAPI ARA MESELA ONLY IF VB.
  • SORU KÖKÜNDE WE,YOU VERİRSE SEÇENEKLERDE WE,US,YOUR,YOU,OUR A ÖNCELİK VER.

AÇIKÖĞRETİM GÜZ DÖNEMİ DÖNEM SONU SINAVI
14 - 15 Ocak 2017

Üye OlŞifremi Unuttum

HAKKIMIZDA
alonot.com; kullanıcılarımızın KPSS & YGS-LYS & ALES & AÖF & YDS gibi sınavlara hazırlanmaları için hem ders notlarına, hem test pratiklere kolayca ulaşıp zaman kaybetmeden en üst düzeyde yarar sağlayabilmeleri amacıyla hizmet vermektedir. Ayrıca Mevzuat&İçtihat&Tezler&Makaleler ve diğer herşeyde! kapsamlı arama yapılabilmesi, aranılan konu ve kavramlara kolayca ulaşılabilmesi ve sonuçlar içerisinde hızla gezilebilmesi amacıyla kurulmuştur. Zamanla öğrencilerin ve kullanıcıların ilgisiyle büyüyen alonot.com sizlerin ilgisiyle ve daha zengin içerikle yayın hayatına devam edecektir. Faydalı olması dileğiyle...
GİZLİLİK POLİTİKASI
alonot.com sitesinde yayınlanan tüm içerik telif yasaları kapsamında koruma altındadır. Site içeriğinin ticari amaçlı ve izinsiz olarak kopyalanması ve kullanılması yasaktır. Ancak, ticari amaçlı olmamak ve link verilmek koşuluyla site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması serbesttir. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre telif hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır. İçerik sahibinin veya yasal temsilcisinin istekte bulunması halinde, kendisine ait içerik veya dökümanların sitemizden 24 saat içinde yayından kaldırılmasını garantilemekteyiz. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. alonot.com hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir, bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.
Site Yönetimi.
İletişim: alonot.com@alonot.com & alonot.com@gmail.com
Kategoriler