Öğretmenlere Özel Kredi Var mı?

Öğretmenlik bilindiği üzere en kutsal bir meslektir. Ufak yaşta olan birini bir nevi büyüyene dek eğiten ve yetiştiren kişidir. Bu yüzden bankalar öğretmenlere özel krediimkanı da sunmaktadır. İhtiyaç kredisinin bir alt dalı olan öğretmenlere özel kredi 60 ay vadeli olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu fırsata ek olarak da %10 düşük faiz imkanı sağlanır. 24 Kasım öğretmenler günü için de birçok banka kampanya çıkarır. Ekstra avantajlar sayesinde 30 bin TL kadar kredi anında karşılanabilir. Bu limit bankalara göre de 60 bini bulabilir.

Bankalar paralarını satmak amacı ile birçok kredi ve kampanya düzenler. Özellik ile çoğunluğun oluşturduğu kesime hitap edilir. Emekliler için kredi imkanı sağlayan bir banka öğretmenler için de imkan sağlayabilir. Bu olanak sayesinde BBDK kanununa göre bankalar kredinin vadesine karışamasa bile faiz oranları düşürebilmektedir. Düşük faiz olanağının yanı sıra bankalar öğretmenler için kredi verme adına uyguladıkları işlemde ek ödenekleri de en asgari olacak düzeyde sunarlar. Bu sayede öğretmenler gününe özel kredi adı altında hem ücretsiz işlem hem de düşük faiz ile kredi fırsatlarını ortaya koyarlar.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere her kredi için birçok başvuru yöntemi bulunmaktadır. Ayrıca teknolojinin ilerlemesi ile de başvurular daha kolay bir hale getirilmiştir. Bankada sıra beklemeden de başvuru olanağı tanınmıştır. Öğretmenler için kredi başvurusu şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Bankanın sitesinden kredi başvuru sayfası
  • ATM
  • İnternet bankacılığı
  • Telefon bankacılığı
  • SMS atarak

Başvuru yapmak için yukarıda verilenler en çok tercih edilen kolay ve rahat yöntemlerdir.

Öğretmen Kredisi Ziraat Bankası

Bilindiği üzere Türkiye’de krediler için düşük faiz oranı sağlayan banka Ziraat bankasıdır. İhtiyaç kredisi ile kalmayarak araç ve konut kredileri için de düşük faizler sağlamaktadır. Ayrıca özel günlere ait olarak ekstra düşük faizler ile kredi olanağı da sunar. Öğretmenler için her yıl 24 Kasım ya da bu tarihe ait olan hafta için düşük faiz ile özel kredi imkanı sağlar. Öğretmenler günü kredisi düşük faiz ve düşük işlem ücreti ile tüm öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlamayı hedef haline getirmiştir. Ayrıca özel günü beklemeye zamanı olmayanlar için Halkbank farklı fırsatlar sunar.

Öğretmen Kredisi Halkbank

Türkiye Halk Bankası sadece öğretmenler günü için fırsat tanımak ile kalmayıp yılın her ayı düşük faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Halkbank bu kredi olanağını kamuya özel kredi paketi ile sağlamaktadır. Sadece öğretmenler günü için %0.10 daha düşük faiz ile kalmayıp bu kredi için de düşük faizi verir. Ayrıca maaşını bu bankadan çekmeyen kişiler de bu kredi fırsatından istifade edebilirler. Düşük faiz oranı ile hem öğretmenlere hem de kamu çalışanlarına geri ödeme taksitleri konusunda avantaj sağlayacaktır.

Kaynaklar:

https://www.bankalar.org/krediler/

https://www.bankalar.org/krediler/ihtiyac-kredileri/

Benzer Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir