Flatfy kiralık ev

Ev ve Yurt Arasında Farklar Nedir? Ev Mi Avantajlı? Yurt Mu?Ev ve Yurt karşılaştırmaları, oldukça fazla etkenin birbiri ile karşı karşıya olduğu bir kıyaslama. Öğrenciler için uzun yıllardır, farklı açılardan ele alınan bu konuyu, biz tüm detayları ile ele almaya çalışacağız.

Üniversite kazanan ya da ilk senelerini yurtta geçiren herkes aklına gelen bu karşılaştırmada, dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Üstelik bu etkenlerin çok daha fazlası sizin yaptığınız bir seçimle, bu kıyaslamaya eklenebilir. Bu yüzden ev ve yurt arasında bir karar verirken, bunun sizin yaşam kalitenizi doğrudan etkiyeceğini hesap etmeniz gerekiyor. İlk olarak bu maddeye göre hareket ettiğinizde ise iki seçimde sizi doğru noktaya götürebilir. Yine de ev ve yurt arasında avantajları dezavantajları sizler için inceledik.

Bütün bu avantaj ve dezavantajlardan önce ev bulmanın bütün bu tabloyu, farklı yönlerde değiştirebileceğini unutmayın. Türkiye aktif olarak hizmet veren Flatfy kiralık ev bulma konusunda öğrencilik hayatınızın başlangıcı için, en önemli araç olabilir. Tüm ilanları kendi bünyesinde toplamayı başaran Flatfy, piyasa araştırması ve doğru kiralık ev seçimi için oldukça kullanışlı.

Öğrenci Yurdunun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajlar

1.) Yurt ortamı disipline olmakta zorlanan insanlar için ideal olabilir. Yaşamınızın birçok noktasının hala net bir programa bağlı olması, sizi istediğiniz noktada tutabilir.
2.) Arkadaşlıklar edinmek konusunda zorluk çekiyorsanız, yurt size çok daha fazla arkadaş fırsatı sunacaktır.
3.) Temizlik ve diğer konularda yurt ortamında, sorumlu olduğunuz alan daha azdır.
4.) Fatura yoktur. Ansızın gelen ve bitmek bilmeyen faturalardan kurtulmak için yurt oldukça ideal.
5.) Tartışılabilir bir madde olsa bile kimi durumlar için güvenirlik konusunda, daha rahatlatıcı diyebiliriz.

Dezavantajlar

1.) Disipline olmakta zorlandığınız için yurt hayatını seçmişseniz, bu sizi ileriye dönük bir ‘’tembel insan’’ yapabilir. Mutlaka sorumluluklar ile yüzleşmeniz gerekir.
2.) Sürekli olarak kişisel yaşam alanınızın küçük olması ya da başkaları ile yakın olmak sizi bunaltabilir. Bu bunalım sizi kişisel hayatınızda başarısızlığa sürükleyebilir.
3.) Başkalarının temizlik konusunda daha az titiz olması ya da fazla titiz olması sizi rahatsız edebilir.
4.) Yemekler konusunda seçici iseniz, yurt ortamında istediğiniz yemekleri bulmak zor olabilir.
5.) Arkadaşlarınızı misafir etmeyi seven biriyseniz, yurt bunun için uygun olmayacaktır.
6.) Ortak duş ve tuvalet alanlarını kullanmak, çoğu insan için can sıkıcı olabilir.
7.) Yurt odanızı kilit gibi gereçlerle sürekli korumanız gerekebilir.

Evin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?
 

Evde Yaşamanın Avantajları


1.) Kendi yaşam alanınızı, istediğiniz gibi çizebilirsiniz.
2.) Arkadaşlarınızı istediğiniz gibi evde ağırlayabilir, dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.
3.) Ders çalışma ortamınızı tam istediğiniz gibi kurabilir, günün istediğiniz saatlerde istediğiniz ortamda çalışma yapabilirsiniz.
4.) Bir evi idare etmenin sorumluluğu ile büyük bir kişisel tecrübe kazanabilirsiniz.
5.) Maddi konularda zorluk çektiğiniz halde, bir ev arkadaşı ile anlaşarak evinizi çok daha hesaplı hale getirebilirsiniz.
6.) Mutfak ve yemekler konusunda kendinizi geliştirebilir, istediğiniz yemekleri yapabilirsiniz.
7.) Hayatınızın bütün temposunu elinize alabilirsiniz.

Evde Yaşamanın Dezavantajları

Bir evin dezavantajları konusunda sıralama yapmak çok mantıklı bir tercih değil. Eviniz için tüm sorumlulukları kendiniz yerine getirdiğiniz takdirde, bir sorun yaşamanız pek mümkün değil. Elbette dezavantajları yerine, sorumlulukları olduğunu bilmek gerekiyor. Düzenli olarak fatura ödemek, ev temizliği, yemek düzeni gibi konularda düzenli olmadığınız takdirde ev ortamında yaşamınızı oldukça zor bir hale gelmemesi, mümkün değil.

Benzer Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir