Bir internet sitesi kursan ne paylaşırsın?

Kullanıcı avatarı
öğretmenim
İletişim:

27 Şub 2018 14:10

Bir internet sitesi kursan ne paylaşırsın?

İnsanları okumaya teşvik edici şeyler paylaşırdım. Kitap tanıtımları, kitap kafelerin tanıtımları olabilir. Üyelerimle bu konuda çeşitli aktiviteler düzenleyebilirdim. Çünkü her şeyin başı okumaktır.

Bir internet sitesi kursam, İnternetin doğru ve yanlış şekilde nasıl kullanıldığından, yararlarından ve zararlarından bahsederdim. Özellikle ebeveynlere çocuklara model olmada ve onların güzel bir kişiliğe sahip olmasında birinci etken olduklarını ve küçük yaştaki çocuklarını, onları yanlışa sürükleyecek şeylerden alıkoymanın henüz geç olmadığından bahsederek bilinçli ebeveyn olmanın yollarını anlatırdım. Günümüzde internet çok faydalı aynı zamanda çok zararlı sonuçlar veriyor. Ailelerin öncelikle kendilerinin İnterneti doğru bir şekilde kullanmalarını sonra da çocuklarına doğru model olarak onları da doğru bir şekilde kullanmaya alıştırmalarını örneklerle ayrıntılı anlatan bir site olurdu.

Sanal hayvanat bahçesi kurarım her çocuğun istediği hayvanı sahiplenip onun her ihtiyacını karşılayabileceği ve böylece sorumluluk duygusunu kazanabileceği bir alan oluştururum.

Çocuklar ve aileler için eğitici videolar paylaşırım. Çocuklar için çizgi film gibi düzenlenmiş eğitici videolar bölümü olur. Anne babalar için de çocukları ile yapabilecekleri etkinliklerin, oyunların olduğu bir bölüm olur. Doğru anne baba tutumları, çocuk ile verimli vakit geçirme yolları, iletişim kurma teknikleri olur. Ayrıca çocukluktan itibaren mahremiyet eğitimi nasıl verilir diye bir bölüm olur. Değerler eğitimi gibi bölümler de bulunur.

Siteye kim nasıl ulaşır önce bunu düşünürdüm. Ve bu site kime yönelik? Bunların ışığında sınıf içi etkinlikleri, oyunları, sınıfta kullanılan etkinlik şablonlarını, oyun videolarının paylaşıldığı bir site olabilir. Ya da eğitimciler için güncel tezler, seminerler hakkında bilgi verici, dünyada uygulanan değişik yöntem ve teknikleri içeren bir site.

Eğitici oyunlar, oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, çocuk ve ebeveyn iletişimi ile ilgili bilgiler, anne baba tutumları, değerler eğitimi ile ilgili çocuk ve aileye yönelik bültenler, beslenme öneriler, serbest zaman aktiviteleri hobiler vb. yayınlardım.

Kendi alanımda yaşantılar ile ilgili hikâyeler paylaşırdım yani okul da ya da evde çocukla yaşanan olayları paylaşıp doğruluğu ve yanlışlığını neler yapılabileceğini tartışmaya açardım. Çünkü insanları en çok etkileyen şeyler yaşanmışlıklardır.
dvrzener
İletişim:

16 Eki 2021 20:10

Öğretmenlikten önce ki uğraş alanım gereği onlarca site açtım öğretmenlerimizin yararına fakat öğretmenlik yıllarımdan sonra öğrenciler için bir site açmaya karar vermiştim. Oturup düşünmüştüm kendi kendime öğrencilerimin neye ihtiyacı var diye ve aklıma öğrencilerin okulda idareye meb in projesi dahilinde olan Fatih wifi şifresini hatırladım. Bu nedenle Dosyaları indirebilmeniz için BURADAN kayıt olmanız gerekiyor. sitesini açmıştım eğer buraya gelip bir şeyler öğrenmeye çalışan öğrencilerimiz varsa onlara da yardımcı olabilmesi dileğiyle paylaşıyorum.