Skip to main content

Soğuk alginliğinin ilk belirtisinde 10 doğal ilaç

Sonbahar sulu kar ve önümüzdeki kış, arzularımıza ek olarak, soğuk algınlığı taşır. Vücudun savunmasını (bağışıklığını) artırma soruları neredeyse herkesin ilgisini çekiyor. Sağlıklı bir yaşam tarzına öncülük eden bir kişi bile bulaşıcı soğuk algınlığından güvenli değildir.

Viral enfeksiyonların ilk belirtilerinde, ilaçlar için eczaneye gitmeye gerek yoktur. Her evde bulunan doğal doğaçlama araçları kullanmak yeterlidir. Tüm farmasötik ilaçları etkileyen ve karaciğeri kimyasallara maruz kalmaktan koruyacak şekilde vücudu destekleyecek ve halsizlikle başa çıkacaklardır.

  1. Soğuk algınlığının ilk belirtileri soğanları rahatlatır. Soğan kafasını kesin ve gün boyunca dumanlarını soluyun (3-4).
  2. 100 gr öğütün. sarımsak, votka (200 gr.) ekleyin ve iyice karıştırın. Dile bir damla bırakın, çözün ve yutun. 3-4 gün boyunca günde 3-5 kez.
  3. Limanı lezzetle bükün ve bitkisel yağ ekleyin. Karışımı tüm gün düzenli olarak burun deliklerine uygulayın. Yemekten önce ve sonra diş etlerini silmeniz önerilir. Yatmadan önce kulak kepçelerini ve ayakları yağlayın.
  4. 1,5 l kaynamış suda 1 yemek kaşığı ekleyin. l. tuz, 1 gr. askorbik asit ve 1 limon suyunu sıkın. Karışımı karıştırın ve her 1.5 saatte bir küçük porsiyonlarda ağızdan alın.
  5. 1 dakika limonu 50-60 derece suya koyun, çıkarın ve bir kıyma makinesinde bükün. Tereyağı (100 gr.) Ve 1-2 yemek kaşığı bal, limon ile karıştırılır ve her 3-4 saatte bir 1 çorba kaşığı ağızdan alınır. kaşık. Sıradan tereyağı gibi serin bir yerde saklanır.
  6. Isı göründüğünde, 2 rendelenmiş patates ve st. l. elma sirkesi. Gözenekli karışımı gazlı bezle yayın, birkaç kat halinde katla ve alnına koy. Birkaç saat sonra, karışımı taze ile değiştirin.
  7. 1 litre biraya 3-4 karanfil, bir lezzet limon ve bir tutam tarçın koyun. Ayrı olarak, 3 yumurta sarısı ve şekeri (2-4 yemek kaşığı) köpüğe çırpın. Ateşte ısıtılan birada, karışımı kaynamaya getirmeden, karıştırarak, kalın bir kütleye getirmeden yavaş yavaş dökün. 1 bardak iç ve günün sonunda sağlıklısın.
  8. Kurutulmuş ahududu (4 yemek kaşığı L.) Kaynar su (0,5 litre) dökün ve ısrar edin. Yatmadan önce tüm infüzyonu için. Durulama olarak kullanırsanız boğaz ağrısına yardımcı olacaktır.
  9. Dişlerinizi bir diş sarımsakla günlük ovalamak soğuk algınlığı ve viral enfeksiyonlara karşı koruyacaktır.
  10. İlk nezle belirtileri göründüğünde, 100 g ısın. Cahors, çeyrek çay kaşığı dökün. karabiber (öğütülmüş) ve bir kaşık bal. Karıştırın ve yatağa giderken ılık bir içecek için.

Vücudun savunmasını iyileştirmek için eşsiz bir araç, kompozisyonunu oluşturan isimlerin ilk harflerine göre, popüler olarak MIILOK adı verilen bir karışımdır. Eşit oranlarda, incir, kuru üzüm, kabuğu soyulmuş limon, ceviz ve kuru kayısıları kıyma makinesiyle bükün. Elde edilen karışımı üst balla karıştırın.

Lezzetli bir muamele, herkes için iyi: çocuklardan yaşlılara.

Doğa, hastalıkları tedavi etmek için çok sayıda doğal ürünün varlığını öngörüyordu. Böyle basit ilaçları geçmek ve semptomların giderilmesini sağlayan ve vücuda bir bütün olarak zarar veren pahalı eczane ilaçlarını kullanmak günahtır.

Arkadaşlarınız ve tanıdıklarınız arasında can sıkıcı soğuk algınlığına direnmenin bu kadar basit ve uygun fiyatlı yollarını paylaşın. Her soğuk mevsimde sağlıklı olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir