Skip to main content

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için en uygun zaman nedir

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için en uygun zaman nedir?

Su ne zaman içilir?

İlk ve en önemli nokta, yemekten hemen sonra su içmemenizdir. 1 ve 1/2 saat sonra su içmelisiniz. Ayrıca, her zaman ılık su içmelisiniz.

Güne her zaman bir bardak ılık su ile başlamalısınız.

Yemek zamanınız daima planlı olmalıdır. Plan dışında hiçbir zaman bir şey yememelisiniz. Her zaman plana uymalısınız, sadece bu durumda vücudunuz kalori yakmaya hazırlanır.

Kahvaltı için ideal zaman güneş doğumu zamanıdır. İlk yemeğinizi (kahvaltınızı) güneş doğduktan sonraki 2 saat içinde yapmalısınız. Ve her zaman kahvaltınızın doyurucu olması gerektiğini unutmayın, çünkü böyle olursa vücut tüm kalorileri yakabilir. Kahvaltı için 9 veya 10’a kadar beklemek çok geç. Kahvaltınız karbonhidrat ve protein açısından dengeli olmalıdır. Tam tahıllı karbonhidratlar veya ekmek gibi düşük karbonhidratlı besinler ve yağsız süt, yumurta veya kuru fasulye gibi protein seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Öğle yemeği için ideal zaman yaklaşık 13:00 civarı olmalıdır. Kalori açısından öğle yemeği daha basit olmalıdır. Bir beslenme dengesi elde etmek için öğle yemeği menünüzde salata veya sebze ve tavuk göğsü, ton balığı veya somon gibi 80-100 gram protein açısından zengin gıdalar bulunduğundan emin olmalısınız. Basit jambon veya peynir sandviçleri, ton balığı salataları veya sebze çorbaları kolay seçeneklerdir, ancak sizi tüm gün tok tutmak için gereken karbonhidrat / protein dengesini içermezler.

Akşam yemeği için ideal zaman 18: 00-17: 00’dir. Akşam yemeği zaman dilimi yaptığımız en büyük diyet hatalarından biridir. Her gün bir saatten fazla egzersiz yapmazsanız, geceleri büyük miktarda enerji açısından zengin pirinç ve makarnaya ihtiyacınız olabilir, bu nedenle ızgaralar, sebzeler ve salatalar tüketmelisiniz. Eğer 20.00’den sonra düzenli olarak yemek yiyorsanız, hafif bir çorba ya da salata  yiyip öğle yemeğinde daha ağır bir ana yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir