Skip to main content

Ballı suyun inanılmaz faydaları

Bal suyu, herkesin evinde hazırlayabileceği mükemmel bir maddedir. Bal suyunun bizler üzerindeki olumlu etkisi göz ardı edilemez. Tabii ki, orijinal balın etkisi ve kullanışlılığı daha da farklıdır, ancak aşağıda bal suyunun ne işe yaradığı konusunda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Kural olarak, bal suyu yemeklerden önce sabah, kalktığınız anda (yemekten bir saat önce) ve uyumadan önce (yatmadan yaklaşık yarım saat önce) içilir. Uyandıktan sonra bir bardak ballı su içerseniz ve kısa bir süre sonra bir kaşık bal alırsanız, etki daha da artar. Karışım sıcak olmalıdır, böylece içimi ve çözünürlüğü daha da yumuşak bir hal alacaktır. Dışarı çıkmadan önce ballı su içmekten korkmayın, böbreklere solunum sağladığı için ödemle savaşır. Ballı su içtikten sonra temel kural bol bol saf su içmektir. Bu son derece gereklidir!

Bal suyu nasıl hazırlanır? Bu son derece zor! Tabiki Şaka! 🙂 Dürüst olmak gerekirse, çok kolay. Bir bardak suya bir çay kaşığı bal eklemeniz gerekir. Bir yudumda iyice karıştırdığınızdan ve yuttuğunuzdan emin olun. Ballı su, hazırlandığı andan itibaren sadece yirmi dakika özelliklerini korur. Sonra her zamanki “sıvı gıda” haline gelir ve bunu sonrası için saklamak işe yaramaz. Etkisini kaybedecektir.

Ayrıca kaliteli bir bal kullanmanız çok daha etkili olacaktır.

Şimdi bal suyunun insan vücudu üzerindeki etkisini inceleyeceğiz. Bal suyu içildiğinde ne olur?

1. Normal sindirim sürecini hızlandırır, nevrozu giderir. 

2. İnsan biyolojik alanını kuvvetlendirir. 

3. Parazitlere karşı etkin bir madde görevi görür.

4. Antibakteriyel, antiviral, antifungal, antelmintik özelliklere vb. Sahiptir. 

5. Bağırsaklardaki sindirimi hızlandırır ve dışkı taşlarını da temizler. 

6. Kalın bağırsağın işleyişini geliştirir. 

7. Uzun süreli soğuk algınlığı ve Grip tedavisine yardımcı olur.

8. Çocuklarda idrar kaçırma probleminin üstesinden gelmeye yardımcı olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir