Muhasebede maliyet hesapları neler? (7a 7b hesapları)

kurum-sinavlari-mulakat-kavramlari

Muhasebede maliyet hesapları neler? (7a 7b hesapları)

2013 7/A ve 7/B Seçeneği Maliyet Hesaplarına Göre Defter Tutma Miktarları: Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Uyarınca 2013 yılı için Yeniden Değerleme Oranı % 7,80 olarak tespit edilmişti. Bu oran ile yapılan yeni düzenleme sonucu 2013 Yılında uygulanmak üzere tespit edilen değerler aşağıdaki gibi olmaktadır.

 1. MALİYET HESAPLARI (7/A SEÇENEĞİ)
 2. Maliyet Muhasebesi Bağlantı Hesabı
 3. Maliyet Muhasebesi Yansıtma Hesabı
 4. Direkt İlk Madde Ve Malzeme Giderleri Hesabı
 5. Direkt İlk Madde Ve Malzeme Yansıtma Hesabı
 6. Direkt İşçilik Giderleri
 7. Genel Üretim Giderleri
 8. Hizmet Üretim Maliyeti
 9. Araştırma Ve Geliştirme Giderleri
 10. Pazarlama Satış Ve Dağıtım Giderleri
 11. Genel Yönetim Giderleri
 12. Finansman Giderleri

 

 1. MALİYET HESAPLARI (7/B SEÇENEĞİ)
 2. İlk Madde Ve Malzeme Giderleri
 3. İşçi Ücret Ve Giderleri
 4. Memur Ücret Ve Giderleri
 5. Dışarıdan Sağlanan Fayda Ve Hizmetler
 6. Çeşitli Giderler
 7. Vergi, Resim Ve Harçlar
 8. Amortisman Ve Tükenme Payları
 9. Finansman Giderleri
 10. Gider Çeşitleri Yansıtma Hesabı
 11. Üretim Maliyet Hesabı

AÇIKÖĞRETİM GÜZ DÖNEMİ DÖNEM SONU SINAVI
14 - 15 Ocak 2017

Üye OlŞifremi Unuttum

HAKKIMIZDA
alonot.com; kullanıcılarımızın KPSS & YGS-LYS & ALES & AÖF & YDS gibi sınavlara hazırlanmaları için hem ders notlarına, hem test pratiklere kolayca ulaşıp zaman kaybetmeden en üst düzeyde yarar sağlayabilmeleri amacıyla hizmet vermektedir. Ayrıca Mevzuat&İçtihat&Tezler&Makaleler ve diğer herşeyde! kapsamlı arama yapılabilmesi, aranılan konu ve kavramlara kolayca ulaşılabilmesi ve sonuçlar içerisinde hızla gezilebilmesi amacıyla kurulmuştur. Zamanla öğrencilerin ve kullanıcıların ilgisiyle büyüyen alonot.com sizlerin ilgisiyle ve daha zengin içerikle yayın hayatına devam edecektir. Faydalı olması dileğiyle...
GİZLİLİK POLİTİKASI
alonot.com sitesinde yayınlanan tüm içerik telif yasaları kapsamında koruma altındadır. Site içeriğinin ticari amaçlı ve izinsiz olarak kopyalanması ve kullanılması yasaktır. Ancak, ticari amaçlı olmamak ve link verilmek koşuluyla site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması serbesttir. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre telif hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır. İçerik sahibinin veya yasal temsilcisinin istekte bulunması halinde, kendisine ait içerik veya dökümanların sitemizden 24 saat içinde yayından kaldırılmasını garantilemekteyiz. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. alonot.com hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir, bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.
Site Yönetimi.
İletişim: alonot.com@alonot.com & alonot.com@gmail.com
Kategoriler