Komşudan dilenme politikası nedir?

kurum-sinavlari-mulakat-kavramlari

Komşudan dilenme politikası: Ödemeler denge sıkıntısı çeken ya da başka bir ekonomik dengesizlikle karşılaşmış olan bir ülkenin bu dengeleri,başka ülkelerin ödemeler dengesini ya da başka ekonomik dengelerini bozacak birtakım düzenlemelerle düzeltmeye çalışması. Başka deyişle;esnek döviz kuru sisteminde genişletici para politikasının hasılaya olumlı etkisinin  arkasında,diğer ülkelerin net ihracatını olumsuz yönde etkilemesi,para politikasının dünya talebinin diğer ülkelerden yurtiçine kaymasına yol açması vardır.bu yüzden esnek kurda genişletici para politikası komsudan dilenme-komşuyu zarara sokma politikası olarak nitelendirilir.Başarılı olabilmesi için diğer ülkelerin politika izleyen ülkeyi takip etmemesi gerekir.(ilk tanım;Mahfi Eğilmez,diğer tanım;Erdal Ünsal)

AÇIKÖĞRETİM GÜZ DÖNEMİ DÖNEM SONU SINAVI
14 - 15 Ocak 2017

Üye OlŞifremi Unuttum

HAKKIMIZDA
alonot.com; kullanıcılarımızın KPSS & YGS-LYS & ALES & AÖF & YDS gibi sınavlara hazırlanmaları için hem ders notlarına, hem test pratiklere kolayca ulaşıp zaman kaybetmeden en üst düzeyde yarar sağlayabilmeleri amacıyla hizmet vermektedir. Ayrıca Mevzuat&İçtihat&Tezler&Makaleler ve diğer herşeyde! kapsamlı arama yapılabilmesi, aranılan konu ve kavramlara kolayca ulaşılabilmesi ve sonuçlar içerisinde hızla gezilebilmesi amacıyla kurulmuştur. Zamanla öğrencilerin ve kullanıcıların ilgisiyle büyüyen alonot.com sizlerin ilgisiyle ve daha zengin içerikle yayın hayatına devam edecektir. Faydalı olması dileğiyle...
GİZLİLİK POLİTİKASI
alonot.com sitesinde yayınlanan tüm içerik telif yasaları kapsamında koruma altındadır. Site içeriğinin ticari amaçlı ve izinsiz olarak kopyalanması ve kullanılması yasaktır. Ancak, ticari amaçlı olmamak ve link verilmek koşuluyla site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması serbesttir. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre telif hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır. İçerik sahibinin veya yasal temsilcisinin istekte bulunması halinde, kendisine ait içerik veya dökümanların sitemizden 24 saat içinde yayından kaldırılmasını garantilemekteyiz. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. alonot.com hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir, bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.
Site Yönetimi.
İletişim: alonot.com@alonot.com & alonot.com@gmail.com
Kategoriler