Beşeri davranış kuralları nelerdir?

kurum-sinavlari-mulakat-kavramlari

Beşeri Davranış Kuralları

 

  • İnsan davranışları hukuk , din , ahlak , görgü , örf , adet kuralları gibi çeşitli kurallar ile düzenlenir bunlara kısaca beşeri davranış kuralları denir.

 

  • Beşeri davranış kurallarının(bdk) ortak özellikleri Normatiflik , İnsan Davranışı , İnsan İradesi, Müeyyidesi

 

  • Normatiflik : Emir yasak veya izindir bdk daima, emir, yasak, izin veya yetki içeren kurallardır.

 

  • İnsan Davranışı : bdk’nın emrettiği ve izin verdiği herşey insan davranışları ile alakalıdır

 

  • İnsan İradesi : bdk’nın emirleri ve izinleri insan tarafından koyulur beşeri irade vardır

 

  • Müeyyide(yaptırım) : bdk yaptırıma bağlanan kurallardır müeyyideye sahip olmayan bdk kural olamaz

AÇIKÖĞRETİM GÜZ DÖNEMİ DÖNEM SONU SINAVI
14 - 15 Ocak 2017

Üye OlŞifremi Unuttum

HAKKIMIZDA
alonot.com; kullanıcılarımızın KPSS & YGS-LYS & ALES & AÖF & YDS gibi sınavlara hazırlanmaları için hem ders notlarına, hem test pratiklere kolayca ulaşıp zaman kaybetmeden en üst düzeyde yarar sağlayabilmeleri amacıyla hizmet vermektedir. Ayrıca Mevzuat&İçtihat&Tezler&Makaleler ve diğer herşeyde! kapsamlı arama yapılabilmesi, aranılan konu ve kavramlara kolayca ulaşılabilmesi ve sonuçlar içerisinde hızla gezilebilmesi amacıyla kurulmuştur. Zamanla öğrencilerin ve kullanıcıların ilgisiyle büyüyen alonot.com sizlerin ilgisiyle ve daha zengin içerikle yayın hayatına devam edecektir. Faydalı olması dileğiyle...
GİZLİLİK POLİTİKASI
alonot.com sitesinde yayınlanan tüm içerik telif yasaları kapsamında koruma altındadır. Site içeriğinin ticari amaçlı ve izinsiz olarak kopyalanması ve kullanılması yasaktır. Ancak, ticari amaçlı olmamak ve link verilmek koşuluyla site içeriğinin kopyalanması ve kullanılması serbesttir. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre telif hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır. İçerik sahibinin veya yasal temsilcisinin istekte bulunması halinde, kendisine ait içerik veya dökümanların sitemizden 24 saat içinde yayından kaldırılmasını garantilemekteyiz. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. alonot.com hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir, bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.
Site Yönetimi.
İletişim: alonot.com@alonot.com & alonot.com@gmail.com
Kategoriler